Wikipedia:WikiProject Intertranswiki/Albanian/Missing articles/8

From Wikipedia, the free encyclopedia
Jump to: navigation, search

Contents

sq:Kategoria:Azia-gjeo-cung[edit]

Shkretëtira Kara - Kum (sq) • Shkretëtira Kizill - Kum (sq) • Shkretëtira Muju - Kum (sq) • Shkretëtira Takla - Makan (sq) • Shkretëtira e Xhungarisë (sq)

sq:Kategoria:Evropa-gjeo-cung[edit]

Macchia Albanese (sq)

sq:Kategoria:MOL-gjeo-cung[edit]

Raionul Anenii Noi (sq) • Raionul Briceni (sq) • Raionul Cahul (sq) • Raionul Cantemir (sq) • Raionul Criuleni (sq) • Raionul Călăraşi (sq) • Raionul Căuşeni (sq) • Raionul Donduşeni (sq) • Raionul Drochia (sq) • Raionul Faleşti (sq)

sq:Kategoria:Fjalë franceze[edit]

Accessoire (sq) • Mançeta (sq)

sq:Kategoria:Fjalë gjermane[edit]

Amselfeld (sq) • Banhofi (sq)

sq:Kategoria:Fjalë greke[edit]

Ambrakia (sq) • Eklezia (sq) • Manganon (sq)

sq:Kategoria:Fjalë hebreishtë[edit]

Adami (sq)

sq:Kategoria:Gjuhë të shuara[edit]

Gjuha pellazge (sq)

sq:Kategoria:Gjuha shqipe[edit]

Fjalori elektronik shpjegues (sq) • Gjuha letrare shqipe dhe epoka jonë (sq) • Kongresi i Drejtshkrimit të Gjuhës Shqipe (sq) • Kongresi i Dytë i Napolit (sq) • Shqipja standarde dhe shoqëria shqiptare sot (sq)

sq:Kategoria:Html[edit]

Html ngjyra 00XXY0 (sq) • Html ngjyra 00Y0XX (sq) • Html ngjyra FFXXY0 (sq) • Html ngjyra FFY0XX (sq) • Html ngjyra XX00Y0 (sq) • Html ngjyra XXFFY0 (sq) • Html ngjyra XXY000 (sq) • Html ngjyra XXY0FF (sq) • Html ngjyra Y000XX (sq) • Html ngjyra Y0FFXX (sq) • Html ngjyra Y0XX00 (sq) • Html ngjyra Y0XXFF (sq)

sq:Kategoria:Amëza interneti[edit]

Kosovamail (sq)

sq:Kategoria:Www-cung[edit]

.bu (sq) • Rrjeti unazë (sq) • Rrjeti yll (sq) • Shtresa e Aplikimit (sq)

sq:Kategoria:Domene interneti[edit]

.bu (sq)

sq:Kategoria:Faqe interneti[edit]

AlbSoccer (Amëza) (sq) • Pr-tech (sq)

sq:Kategoria:Instant Messenger[edit]

Messenger (sq)

sq:Kategoria:Int-cung[edit]

SGML (sq)

sq:Kategoria:Microsoft[edit]

Xbox 360 (sq)

sq:Kategoria:Konzolë[edit]

Veglat përgjuese (sq)

sq:Kategoria:Soft-cung[edit]

Messenger (sq)

sq:Kategoria:Marka automjetesh[edit]

Ferrari (sq)

sq:Kategoria:Simbole[edit]

Plisi (sq)

sq:Kategoria:Simbole valutore[edit]

Simboli i Euros (sq)

sq:Kategoria:Lodra[edit]

Sallanxhaku (sq)

sq:Kategoria:Pedagogë[edit]

Aristotel Spiro (sq) • Martin Mato (sq) • Xhevdet Doda (sq)

sq:Kategoria:Festivali i Filmit Shqiptar[edit]

Festival i Filmit Shqiptar (sq) • Festivali i 1-rë i Filmit Shqiptar (sq) • Festivali i 10-të i Filmit Shqiptar (sq) • Festivali i 11-të i Filmit Shqiptar (sq) • Festivali i 12-të i Filmit Shqiptar (sq) • Festivali i 2-të i Filmit Shqiptar (sq) • Festivali i 3-të i Filmit Shqiptar (sq) • Festivali i 4-të i Filmit Shqiptar (sq) • Festivali i 5-të i Filmit Shqiptar (sq) • Festivali i 6-të i Filmit Shqiptar (sq) • Festivali i 8-të i Filmit Shqiptar (sq) • Festivali i 9-të i Filmit Shqiptar (sq)

sq:Kategoria:Ditët ndërkombëtare[edit]

Dita Ndërkombëtare e Oqeaneve (sq) • Dita Ndërkombëtare e Çlirimit të të burgosurve (sq) • Dita botërore e autizmit (sq) • Dita botërore e dhuruesit të gjakut (sq)

sq:Kategoria:Gatime[edit]

Akullore me limon (sq) • Akullore me mandarina (sq) • Akullore me manaferra (sq) • Akullore korona (sq) • Akullore krem (sq) • Akullore kremi me vanilje (sq) • Akullore me banane (sq) • Akullore me fruta pylli (sq) • Akullore me kafe (sq) • Akullore me kafe e zabajon (sq) • Akullore me karamel (sq) • Akullore me kiwi (sq) • Akullore me kos (sq) • Akullore me kumbulla (sq) • Akullore me lajthi (sq) • Akullore me luleshtrydhe (sq) • Akullore me mente (sq) • Akullore me portokalle (sq) • Akullore me çokollatë (sq) • Akullore shtëpie (sq) • Akullorja (sq) • Angjinare me vaj (sq) • Ballokume (sq) • Bamje jahni (sq) • Bathë të njoma jahni (sq) • Biftek i skarës (sq) • Biftek me mish të grirë dhe galetë (sq) • Biftek me mish të grirë e qepë (sq) • Biskota me mjaltë (sq) • Biskota me qumësht (sq) • Biskota çaji (sq) • Bizele me gjalpë (sq) • Burani (sq) • Byrek me domate dhe salmon (sq) • Byrek me spinaq (sq) • Djathë i skuqur (sq) • Dollma me lakėr (sq) • Domate turshi (sq) • Domate të mbushura me sallatë ruse (sq) • Eskallop derri ose viçi në tigan (sq) • Fileta me mbushje spinaqi (sq) • Fletë kanapeja (sq) • Flia (sq) • Fruta me shllak (sq) • Fërges Tirane (sq) • Gatime me mish dhe peshk (sq) • Gatimi i vezëve (sq) • Gjellë me midhje (sq) • Gjellë me mish (sq) • Gjellë me mish të grirë (sq) • Gjellë me peshk (sq) • Gjellë me shpendë (sq) • Gjyveç me patate (sq) • Grupet e ushqimeve (sq) • Gurabije me susam të zi (sq) • Hallva (sq) • Haxhimaklla të Pejes (sq) • Japrak me gjethe rrushi (sq) • Kabuni me rrush të thatë (sq) • Kabunia (sq) • Kadaifi (sq) • Kafe në filxhan (sq) • Kafe në termus (sq) • Kafe shqiptare (sq) • Karota me gjalpë (sq) • Kasatë me manaferra (sq) • Kastraveca turshi (sq) • Kek (sq) • Kek me fruta dhe arra (sq) • Kek me kos dhe vaj (sq) • Koktej frutash (sq) • Koktej me vishnje (sq) • Koktej meksikan me karkaleca (sq) • Kompekaj (sq) • Komposto dardhe (sq) • Komposto ftoi (sq) • Komposto molle (sq) • Kotoleta dashi të njomë të skuqura në tigan (sq) • Kotoleta derri të njomë të skuqura në tigan (sq) • Kotoleta viçi të njomë të skuqura në tigan (sq) • Krem anglez (sq) • Krem i djegur (sq) • Krem i djegur sipas mënyrës së vjetër (sq) • Krem i ngrirë pjepri (sq) • Krem i përzier (sq) • Krem karamel (sq) • Krem limon (sq) • Krem me gështenja (sq) • Krem me kafe (sq) • Krem me luleshtrydhe (sq) • Krem me çaj (sq) • Krem pastiçerie (sq) • Krem portokall (sq) • Krem çokollate (sq) • Krepa (petë tigani) me akullore (sq) • Kroketa peshku (sq) • Kukureci (sq) • Kungull i mbushur me mish të grirë (sq) • Kungulleshka me salcë pesto dhe borzilok të freskët (sq) • Kungulleshka të skuqura (sq) • Lakror me hithra (sq) • Lakror me miell misri (sq) • Lakër e bardhë e zier (sq) • Lakër turshi (sq) • Lakër turshi e grirë (sq) • Limonatë shtëpie (sq) • Lista e brumërave (sq) • Lista e gjellëve (sq) • Lista e perimeve (sq) • Lista e sallatave (sq) • Lista e supave (sq) • Lista e ëmbëlsirave (sq) • Lule kungulli të mbushura me gjizë (sq) • Lule kungulli të skuqura (sq) • Lulelakër e skuqur me vezë (sq) • Lëpjetë me qepë të skuqura (sq) • Makarona me peshk ton (sq) • Mantija kosovare (sq) • Mashurka të ziera (sq) • Meze e kombinuar me sallatë jeshile (sq) • Meze me patëllixhan dhe spec të kuq (sq) • Meze me sallatë të stinës (sq) • Meze të kombinuara (antipasta) (sq) • Meze të përzier me sallatë ruse (sq) • Midhje jahni (sq) • Mish i njomë i zier me barishte të stinës (sq) • Mishi i skuqur (sq) • Mishi i zier me barishte (sq) • Mollë të pjekura (sq) • Musaka patate me qepë (sq) • Ngastër me miell misri e kungull të njomë (sq) • Omëletë e thjeshtë (sq) • Omëletë me djathë (sq) • Omëletë me domate (sq) • Omëletë me qepë të njoma ose të thata (sq) • Oshmare korçe (sq) • Paluze me fruta të ndryshme (sq) • Panxhar i kuq turshi (sq) • Pasta në akull (sq) • Pasta akulli me krem qumështi (sq) • Pasta akulli me krem e çokollatë (sq) • Pasta akulli me karamel (sq) • Pasta derri kanadeze (sq) • Pasta me kafe (sq) • Pastiçeria në familje (sq) • Pastiço me djathë (sq) • Patate të skuqura, me kore mielli (sq) • Patate të ziera me gjalpë (sq) • Patëllxhanë të mbushur (imam bajalldi) (sq) • Patëllxhanë të skuqur (sq) • Paçe (sq) • Paçe koke (sq) • Paçe këmbësh (sq) • Paçe plënci (sq) • Paçe plënci me salcë (sq) • Paçe plënci me vezë e limon (sq) • Paçja (sq) • Paçë e bardhë (sq) • Peshk i zier (sq) • Peshk troftë i mbushur me bajame (sq) • Petulla me kos (sq) • Pije koktej (sq) • Pitja (sq) • Ponç me raki rrushi (sq) • Presh jahni (sq) • Pulë e zier (sq) • Pulë me arra (sq) • Pulë me lëng (sq) • Përgatitje e trahanasë së gatshme (e gatuar) (sq) • Qengj i pjekur në hell (sq) • Qofte me kunguj dhe djathë (sq) • Qofte të skarës (sq) • Qumësht i rrahur me çokollatë (sq) • Qumësht me kafe (sq) • Reçel qershie (sq) • Salca e kosit (sq) • Salcë kosi me mjaltë (sq) • Salep (sq) • Sallatë frutash me salcë kosi dhe mjaltë (sq) • Sallatë jeshile (sq) • Sallatë me domate e kastraveca (sq) • Sallatë me endivi (sq) • Sallatë me karota të freskëta (sq) • Sallatë me lakër të bardhë (sq) • Sallatë me lulelakër (sq) • Sallatë me patate (sq) • Sallatë me patëllxhanë (sq) • Sallatë me patëllxhanë të pjekur (sq) • Sallatë me prodhime deti (sq) • Sallatë me radhiqe (sq) • Sallatë me rrepa (sq) • Sallatë me rrepa të kuqe (sq) • Sallatë me speca të pjekur (sq) • Sallatë me spinaq (sq) • Sallatë me ullinj (sq) • Sallatë ruse (sq) • Sallatë verore (sq) • Saunduiç (sq) • Sheqerpare (sq) • Shkumë (mousse) me çokollatë (sq) • Shkumë i furrës (sq) • Shkumë me agrume (sq) • Shkumë me djathë të bardhë (sq) • Shkumë me limon (sq) • Shkumë me mollë (sq) • Shkumë me çokollatë të bardhë (sq) • Si të gatuajmë (sq) • Speca me hudhra dhe kos (sq) • Speca me hudhra e uthull (sq) • Speca turshi (sq) • Speca të mbushura (sq) • Spinaq me qepë të skuqura (sq) • Supë jeshile (sq) • Supë krem - domate (sq) • Supë krem patate (sq) • Supë magjerica (sq) • Supë me lakër turshi (sq) • Supë me lakër të freskët (sq) • Supë me lulelakër (sq) • Supë me makarona (sq) • Supë me perime (sq) • Supë me petë dore (makarona të shtëpisë) (sq) • Supë orizi (sq) • Supë orizi me domate ose salcë (sq) • Supë orizi me vezë dhe limon (sq) • Supë peshku me perime (sq) • Tarator me kastraveca (sq) • Tava shkodrane e Krapit (sq) • Tavë Elbasani (sq) • Tavë e Gjakovës me domate (sq) • Tavë kosi (sq) • Tavë me kungull (sq) • Tavë me patate të reja (sq) • Tavë me presh (sq) • Tavë me qepë e Gjakovës (sq) • Tavë me qepë e Pejës (sq) • Tavë peshku me hudhra (sq) • Tavë peshku me perime 1 (sq) • Tavë peshku me perime 2 (sq) • Tavë peshku qefull (sq) • Tavë shtëpie (sq) • Tiramisu me djathë maskarpone (sq) • Trahana me domate (sq) • Trahana me kos (sq) • Trahana me lëng mishi (sq) • Trahana me qumësht e gjalpë (sq) • Tru të skuqur (sq) • Tru të skuqur me vezë (sq) • Ullinj të përgatitur në shtëpi (sq) • Vaji i kikirikut (sq) • Vaji i lulediellit (sq) • Vaji i misrit (sq) • Vaji i palmës (sq) • Vaji i ullirit (sq) • Varietetet e qumështit në treg (sq) • Vezë me mish (sq) • Vezë me qepë e domate (sq) • Vezë me sallam ose mortadelë (sq) • Vezë syze (sq) • Vezë syze me qepë të njoma (sq) • Vezë të mbushura me salcë jeshile (sq) • Vezë të mbushura me sallatë ruse (sq) • Vezë të ziera (sq) • Vezë të ziera pa lëvozhgë (sq) • Vezë të ziera sallatë (sq) • Xupat (sq) • Zemër kremi me djathë (sq) • Zogj të tiganisur me domate (sq) • Zënia e kosit (sq) • Çokollatë e ftohtë (sq) • Çomëlek me qepë (sq) • Çorbë orizi me gjoks dashi (sq) • Ëmbëlsira e bardhë (sq) • Ëmbëlsirë me ananas (sq) • Ëmbëlsirë me mollë (sq) • Ëmbëlsirë verore me fruta (sq)

sq:Kategoria:Kuzhinë[edit]

Grupet e ushqimeve (sq)

sq:Kategoria:Ushqime[edit]

Argjinarja (sq) • Depoja (sq) • Grupet e ushqimeve (sq) • Hirra (sq) • Sofra e shpejtë (sq) • Spinaqi (sq) • Varietetet e qumështit në treg (sq)

sq:Kategoria:Hamame në Kosovë[edit]

Hamami i Zveçanit (sq)

sq:Kategoria:Hane në Kosovë[edit]

Hani i Zveçanit (sq)

sq:Kategoria:Telekomunikim[edit]

Eagle mobile (sq) • Kodet lokale telefonike (sq) • Prefiksi telefonik (sq)

sq:Kategoria:E bukura e botës së fëmijëve[edit]

E bukura e botës së fëmijëve (sq) • Goldi Halili (sq)

sq:Kategoria:Miss Albania[edit]

Agnesa Vuthaj (sq) • Edlira Mema (sq) • Venera Mustafa (sq)

sq:Kategoria:Miss Kosova[edit]

Agnesa Vuthaj (sq) • Blerta Syla (sq) • Zana Krasniqi (sq)

sq:Kategoria:Amerikanë[edit]

Lista e amerikanëve (sq)

sq:Kategoria:Anglezë[edit]

John Cam Hobhouse (sq)

sq:Kategoria:Arabët[edit]

Shifrat Arabe (sq) • Shkenca Arabe (sq)

sq:Kategoria:Austriakë[edit]

Hilde Duffek (sq) • Karl Treimer (sq) • Wilfried Graf (sq)

sq:Kategoria:Boshnjakë[edit]

Haris Silajxhiç (sq) • Sulejman Tihiç (sq)

sq:Kategoria:Bullgarë[edit]

Sergei Stanishev (sq)

sq:Kategoria:Gjermanë[edit]

Personalitete gjermane (sq) • Erih Maria Remark (sq) • Georg Zippel (sq) • Johan Gotfrid Herder (sq) • Johan Tunman (sq) • Klaus Reinhardt (sq) • Reinhard Mannesmann (sq) • Gjermanët e Rusisë (sq) • Zozef Riter fon Ksilander (sq)

sq:Kategoria:Grekë të lashtë[edit]

Personalitete të Greqisë së lashtë (sq) • Paradokset e Zenonit (sq)

sq:Kategoria:Irakianë[edit]

Ebu Hanife (sq)

sq:Kategoria:Italianë[edit]

Gian Marco Chiarini (sq) • Luixhi Pirandelo (sq)

sq:Kategoria:Kinezë[edit]

Zheng Enbo (sq)

sq:Kategoria:Kroatë[edit]

Franjo Pllavshiq (sq) • Stjepan Mesiç (sq) • Zeljko Komsiç (sq)

sq:Kategoria:Malazezë[edit]

Mark Milani (sq)

sq:Kategoria:Romakë[edit]

Beteja e Dyrrahut (sq) • Diva (sq)

sq:Kategoria:Rumunë[edit]

Kalin Popesku Tariceanu (sq) • Traian Basesku (sq)

sq:Kategoria:Serbë[edit]

Aleksandër Karagjorgjeviçi (sq) • Ali Abdi (sq) • Arrtemije Rradosavleviqi (sq) • Arsenije Crnojeviqi (sq) • Boban Jevtić (sq) • Boban Savić (sq) • Bojan Anđelković (sq) • Bojan Cvetković (sq) • Bojan Jovanović (sq) • Bojan Savić (sq) • Bozidar Krstić (sq) • Branislav Kostić (sq) • Darko Jakovljević (sq) • Dejan Mosković (sq) • Denić Radovan (sq) • Dobrosav Ivković (sq) • Dragan Kostić (sq) • Dragan Nikolić (sq) • Dragan Petković (sq) • Dragiša Milović (sq) • Dragiša Stakić (sq) • Dragoljub Repanović (sq) • Dragomir Pavlović (sq) • Dragoslav Marinković (sq) • Dragutin Perić (sq) • Goran Arsić (sq) • Goran Bogdanović (sq) • Goran Jančić (sq) • Goran Lazić (sq) • Goran Mitroviq (sq) • Huseini Murselj (sq) • Ivica Ivković (sq) • Jovan Miladinović (sq) • Jovica Budurić (sq) • Jovica Dešić (sq) • Jovica Lazić (sq) • Kojćin Ramadan (sq) • Kruna Petković (sq) • Ljubiša Petrović (sq) • Ljubomir Bosanac (sq) • Ljubomir Kragović (sq) • Marko Jakšić (sq) • Milenko Jovanović (sq) • Milo Stevanović (sq) • Milorad Šorić (sq) • Milovan Tomčić (sq) • Miloš Jovanović (sq) • Miodrag Andrić (sq) • Miodrag Lakićević (sq) • Miodrag Lazić (sq) • Mirjana Ristić (sq) • Momir Jovanović (sq) • Nebojsa Simić (sq) • Nebojsha Radmanoviç (sq) • Nebojša Radulović (sq) • Nenad Kojić (sq) • Nenad Petković (sq) • Nenad Topličević (sq) • Nikola Stolić (sq) • Nikola Tripković (sq) • Obren Andelković (sq) • Oliver Ivanović (sq) • Peshkopi Filaret (sq) • Petar Aksić (sq) • Petar Albijanić (sq) • Petar Bogdanović (sq) • Predrag Gjorgjeviq (sq) • Radenko Nedeljković (sq) • Radojko Dunić (sq) • Radomir Mikić (sq) • Radovan Nicić (sq) • Radovan Ristić (sq) • Ranko Vuletić (sq) • Ratko Sinadinović (sq) • Sava Grujiqi (sq) • Saša Morača (sq) • Slaviša Ristić (sq) • Slaviša Staletović (sq) • Slavko Janičijević (sq) • Slavko Mitrović (sq) • Slađana Radović (sq) • Slobodan Stanković (sq) • Srdan Nikolić (sq) • Srećko Spasić (sq) • Stojan Dončić (sq) • Stojan Stanojević (sq) • Suzana Stanković (sq) • Sveto Dabižljević (sq) • Todorović Milorad (sq) • Velimir Bojović (sq) • Velimir Djurić (sq) • Vojislav Nojić (sq) • Vojislav Veličković (sq) • Vojisllav Koshtunica (sq) • Vuko Jovović (sq) • Zoran Barović (sq) • Zoran Rakić (sq) • Zoran Staletović (sq) • Zuljfikari Sunajd (sq) • Zvonimir Stević (sq) • Zvonko Mihajlović (sq) • Çetnikët (sq)

sq:Kategoria:Shqiptarë[edit]

Mërgata shqiptare (sq) • Lista e personaliteteve nga komuna e Podujevës (sq) • Shqiptarët në Siri (sq) • Shqiptarët në Bullgari (sq) • KF shqiptare në Gjermani (sq) • Lista e fëmijve të dheut të Pejës (sq) • Lista e shqiptarëve (sq) • Lista e vezirëve shqiptarë në Perandorinë Osmane (sq) • Shpërngulja e shqiptarëve në Turqi (sq) • Visar Dodani (sq)

sq:Kategoria:Sirianë[edit]

Muhamed Ataut (sq)

sq:Kategoria:Shkolla në Kosovë[edit]

Gjimnazi "Xhevdet Doda" (Prishtinë) (sq)

sq:Kategoria:Shkolla shqipe[edit]

Shkolla shqipe e Boboshticës (sq) • Shkolla e mesme Dhaskal Todhri (sq) • Gjimnazi "Xhevdet Doda" (Prishtinë) (sq) • Gjimnazi i Gjirokastrës (sq) • Gjimnazi i parë në Berat (sq) • Shkolla Partizani (sq) • Petro Nini Luarasi (shkollë) (sq) • Shkolla Normale e Elbasanit (sq) • Shkolla Normale në Shkodër (sq)

sq:Kategoria:Shkolla në Shqipëri[edit]

Shkolla e mesme Qemal Stafa (sq)

sq:Kategoria:Shkolla në Shtetet e Bashkuara[edit]

The Wharton School (sq) • University of Pennsylvania (sq)

sq:Kategoria:Tyrbe në Kosovë[edit]

Tyrbja e Baba Mustafait (sq)

sq:Kategoria:Arkiva[edit]

Arkiva e Raguzës (sq) • Arkivi i Kosovës (sq) • Arkivi i Shtetit Shqiptar (sq) • Arkivi qëndror shtetëror i filmit (sq)

sq:Kategoria:Dokumente historike[edit]

Cicero Epistolae (sq) • Cicero Orationes (sq) • Fleta e pranimit të sulmit në Londër (sq) • Hamza Kazazi (sq) • Illyricum Sacrum (sq) • Itinerari (sq) • Ndarja e Shqipërisë sipas Strabonit (sq) • Nepotis Vitae (sq) • Polybii Historiae (sq) • Scymni Orbis Descriptio (sq) • Traktati i Bukureshtit, 1913 (sq) • Varronis De re rustica (sq)

sq:Kategoria:Enciklopedi[edit]

Enciklopedia e Delvinës dhe Sarandës (sq) • Enciklopedia e Kurveleshit (sq) • Enciklopedia e Tepelenës (sq) • Enciklopedia e muzikës popullore shqiptare (sq) • Fjalor enciklopedik nga teknologjia e informacionit (sq) • Fjalori enciklopedik i gruas shqiptare (sq) • Fjalori enciklopedik shqiptar (botimi i ri-2008) (sq)

sq:Kategoria:Fjalorë[edit]

Fjalor Shqip-Anglisht (sq) • Antonimet (sq) • Fjalor Arabisht-Shqip (sq) • Fjalori i arkeologjisë (sq) • Fjalor Arbëresh - Italisht, Italisht - Arbëresh (sq) • Fjalor Italisht - Arbërisht - Shqip (sq) • Fjalori enciklopedik i gruas shqiptare (sq) • Frengjisht-Shqip (sq) • Fjalor Shqip – Gjermanisht (sq) • Fjalor Gjermanisht - Shqip (sq) • Fjalori shqip - holandisht / holandisht - shqip (sq) • Fjalor enciklopedik nga teknologjia e informacionit (sq) • Fjalor Shqip – Italisht (sq) • Fjalor Shqip - Maqedonisht (sq) • Fjalori i Marko Boçari (sq) • Ndërtimi i fjalorit (sq) • Fjalor Shqip-Rumanisht (sq) • Fjalor Shqip-Rusisht (sq) • Fjalor i Gjuhës Shqipe (Nga Mehmet Elezi) (sq) • Fjalor i gjuhës shqipe i vitit 1954 (sq) • Fjalor sinonimik i gjuhës shqipe (sq) • Fjalor i shqipes së sotme (sq) • Fjalor sllovenisht-shqip, shqip-sllovenisht (sq) • Fjalor Spanjisht-Shqip (sq) • Fjalor Suedisht - Shqip (sq) • Fjalor Shqip-Turqisht (sq) • Fjalor Çekisht-Shqip dhe bashkëbisedim (sq)

sq:Kategoria:Libra Islam[edit]

E drejta e trashëgimisë në jurispudencën islame (sq) • Internimet dhe burgimet e Seid Nursit (sq) • Mexhmu-ul-Fetaua (sq) • Sistemi zgjedhor Islam (sq)

sq:Kategoria:Lista e librave shqip[edit]

Lista e librave shqip (sq) • Lista e librave shqip: A (sq) • Lista e librave shqip: B (sq) • Lista e librave shqip: C (sq) • Lista e librave shqip: D (sq) • Lista e librave shqip: DH (sq) • Lista e librave shqip: E (sq) • Lista e librave shqip: F (sq) • Lista e librave shqip: G (sq) • Lista e librave shqip: GJ (sq) • Lista e librave shqip: H (sq) • Lista e librave shqip: I (sq) • Lista e librave shqip: J (sq) • Lista e librave shqip: K (sq) • Lista e librave shqip: L (sq) • Lista e librave shqip: LL (sq) • Lista e librave shqip: M (sq) • Lista e librave shqip: N (sq) • Lista e librave shqip: NJ (sq) • Lista e librave shqip: O (sq) • Lista e librave shqip: P (sq) • Lista e librave shqip: Q (sq) • Lista e librave shqip: R (sq) • Lista e librave shqip: RR (sq) • Lista e librave shqip: S (sq) • Lista e librave shqip: SH (sq) • Lista e librave shqip: T (sq) • Lista e librave shqip: TH (sq) • Lista e librave shqip: U (sq) • Lista e librave shqip: V (sq) • Lista e librave shqip: X (sq) • Lista e librave shqip: XH (sq) • Lista e librave shqip: Y (sq) • Lista e librave shqip: Z (sq) • Lista e librave shqip: ZH (sq) • Lista e librave shqip: Ç (sq) • Lista e librave shqip: Ë (sq)

sq:Kategoria:Lista e shkrimtarëve shqiptarë[edit]

Lista e shkrimtarëve shqiptarë: A (sq) • Lista e shkrimtarëve shqiptarë: B (sq) • Lista e shkrimtarëve shqiptarë: C (sq) • Lista e shkrimtarëve shqiptarë: D (sq) • Lista e shkrimtarëve shqiptarë: DH (sq) • Lista e shkrimtarëve shqiptarë: E (sq) • Lista e shkrimtarëve shqiptarë: F (sq) • Lista e shkrimtarëve shqiptarë: G (sq) • Lista e shkrimtarëve shqiptarë: GJ (sq) • Lista e shkrimtarëve shqiptarë: H (sq) • Lista e shkrimtarëve shqiptarë: I (sq) • Lista e shkrimtarëve shqiptarë: J (sq) • Lista e shkrimtarëve shqiptarë: K (sq) • Lista e shkrimtarëve shqiptarë: L (sq) • Lista e shkrimtarëve shqiptarë: LL (sq) • Lista e shkrimtarëve shqiptarë: M (sq) • Lista e shkrimtarëve shqiptarë: N (sq) • Lista e shkrimtarëve shqiptarë: NJ (sq) • Lista e shkrimtarëve shqiptarë: O (sq) • Lista e shkrimtarëve shqiptarë: P (sq) • Lista e shkrimtarëve shqiptarë: Q (sq) • Lista e shkrimtarëve shqiptarë: R (sq) • Lista e shkrimtarëve shqiptarë: RR (sq) • Lista e shkrimtarëve shqiptarë: S (sq) • Lista e shkrimtarëve shqiptarë: SH (sq) • Lista e shkrimtarëve shqiptarë: T (sq) • Lista e shkrimtarëve shqiptarë: TH (sq) • Lista e shkrimtarëve shqiptarë: U (sq) • Lista e shkrimtarëve shqiptarë: V (sq) • Lista e shkrimtarëve shqiptarë: X (sq) • Lista e shkrimtarëve shqiptarë: XH (sq) • Lista e shkrimtarëve shqiptarë: Y (sq) • Lista e shkrimtarëve shqiptarë: Z (sq) • Lista e shkrimtarëve shqiptarë: ZH (sq) • Lista e shkrimtarëve shqiptarë: Ç (sq) • Lista e shkrimtarëve shqiptarë: Ë (sq)

sq:Kategoria:Lista e shkrimtarëve të huaj[edit]

Lista e shkrimtarëve të huaj: A (sq) • Lista e shkrimtarëve të huaj: B (sq) • Lista e shkrimtarëve të huaj: C (sq) • Lista e shkrimtarëve të huaj: D (sq) • Lista e shkrimtarëve të huaj: E (sq) • Lista e shkrimtarëve të huaj: F (sq) • Lista e shkrimtarëve të huaj: G (sq) • Lista e shkrimtarëve të huaj: H (sq) • Lista e shkrimtarëve të huaj: I (sq) • Lista e shkrimtarëve të huaj: J (sq) • Lista e shkrimtarëve të huaj: K (sq) • Lista e shkrimtarëve të huaj: L (sq) • Lista e shkrimtarëve të huaj: M (sq) • Lista e shkrimtarëve të huaj: N (sq) • Lista e shkrimtarëve të huaj: O (sq) • Lista e shkrimtarëve të huaj: P (sq) • Lista e shkrimtarëve të huaj: Q (sq) • Lista e shkrimtarëve të huaj: R (sq) • Lista e shkrimtarëve të huaj: S (sq) • Lista e shkrimtarëve të huaj: T (sq) • Lista e shkrimtarëve të huaj: U (sq) • Lista e shkrimtarëve të huaj: V (sq) • Lista e shkrimtarëve të huaj: W (sq) • Lista e shkrimtarëve të huaj: X (sq) • Lista e shkrimtarëve të huaj: Y (sq) • Lista e shkrimtarëve të huaj: Z (sq)

sq:Kategoria:Poezi shqip[edit]

Moj e Bukura More (sq)

sq:Kategoria:Publicistë italianë[edit]

Injac Zamputti (sq)

sq:Kategoria:Publicistë shqiptarë[edit]

Blerim Shala (sq) • Daut Dauti (sq) • Dhimitër Berati (sq) • Drago Siliqi (sq) • Engjëll Shehu (sq) • Halim Xhelo (sq) • Hydajet Hyseni (sq) • Ibrahim D. Hoxha (sq) • Injac Zamputti (sq) • Kim Mehmeti (sq) • Mihal Grameno (sq) • Ndue Ukaj (sq) • Nijazi Ramadani (sq) • Qemal Velija (sq) • Risto Siliqi (sq) • Sali Nivica (sq) • Vehbi Bajrami (sq) • Visar Dodani (sq)

sq:Kategoria:Manga[edit]

Raditz (sq)

sq:Kategoria:Science fiction[edit]

Thanas Qerama (sq)

sq:Kategoria:Listat e anime[edit]

Lista e anime: A (sq) • Lista e anime: B (sq) • Lista e anime: C (sq) • Lista e anime: D (sq) • Lista e anime: E (sq) • Lista e anime: F (sq) • Lista e anime: G (sq) • Lista e anime: H (sq) • Lista e anime: I (sq) • Lista e anime: J (sq) • Lista e anime: K (sq) • Lista e anime: L (sq) • Lista e anime: M (sq) • Lista e anime: N (sq) • Lista e anime: O (sq) • Lista e anime: P (sq) • Lista e anime: Q (sq) • Lista e anime: R (sq) • Lista e anime: S (sq) • Lista e anime: Sh (sq) • Lista e anime: T (sq) • Lista e anime: Th (sq) • Lista e anime: U (sq) • Lista e anime: V (sq) • Lista e anime: W (sq) • Lista e anime: X (sq) • Lista e anime: Y (sq) • Lista e anime: Z (sq) • Lista e anime: numra (sq)

sq:Kategoria:Lista (Basketboll)[edit]

Lista e basketbollistëve të NBA-së sipas vendit (sq)

sq:Kategoria:Lista (Futboll)[edit]

Lista e futbollistëve shqiptarë në diasporë (sq) • Lista e klubeve të futbollit (sq) • Skuadrat futbollistike nga Afrika e Jugut (sq) • Skuadrat futbollistike nga Algjeria (sq) • Skuadrat futbollistike nga Andora (sq) • Skuadrat futbollistike nga Anglia (sq) • Skuadrat futbollistike nga Angola (sq) • Skuadrat futbollistike nga Arabia Saudite (sq) • Skuadrat futbollistike nga Argjentina (sq) • Skuadrat futbollistike nga Armenia (sq) • Skuadrat futbollistike nga Australia (sq) • Skuadrat futbollistike nga Austria (sq) • Skuadrat futbollistike nga Azerbajxhani (sq) • Skuadrat futbollistike nga Bahamet (sq) • Skuadrat futbollistike nga Bahraini (sq) • Skuadrat futbollistike nga Barbadosi (sq) • Skuadrat futbollistike nga Belgjika (sq) • Skuadrat futbollistike nga Belici (sq) • Skuadrat futbollistike nga Bjellorusia (sq) • Skuadrat futbollistike nga Bolivia (sq) • Skuadrat futbollistike nga Bosnja dhe Hercegovina (sq) • Skuadrat futbollistike nga Botsvana (sq) • Skuadrat futbollistike nga Brazili (sq) • Skuadrat futbollistike nga Bregu i Fildishtë (sq) • Skuadrat futbollistike nga Bullgaria (sq) • Skuadrat futbollistike nga Burkina Faso (sq) • Skuadrat futbollistike nga Butani (sq) • Skuadrat futbollistike nga Danimarka (sq) • Skuadrat futbollistike nga Domenika (sq) • Skuadrat futbollistike nga Ekuadori (sq) • Skuadrat futbollistike nga Emiratet e Bashkuara Arabe (sq) • Skuadrat futbollistike nga Estonia (sq) • Skuadrat futbollistike nga Etiopia (sq) • Skuadrat futbollistike nga Finlanda (sq) • Skuadrat futbollistike nga Franca (sq) • Skuadrat futbollistike nga Gaboni (sq) • Skuadrat futbollistike nga Gana (sq) • Skuadrat futbollistike nga Gjeorgjia (sq) • Skuadrat futbollistike nga Gjermania (sq) • Skuadrat futbollistike nga Grenada (sq) • Skuadrat futbollistike nga Greqia (sq) • Skuadrat futbollistike nga Guatemala (sq) • Skuadrat futbollistike nga Guiana (sq) • Skuadrat futbollistike nga Guinea (sq) • Skuadrat futbollistike nga Haiti (sq) • Skuadrat futbollistike nga Holanda (sq) • Skuadrat futbollistike nga Hondurasi (sq) • Skuadrat futbollistike nga Hungaria (sq) • Skuadrat futbollistike nga India (sq) • Skuadrat futbollistike nga Indonezia (sq) • Skuadrat futbollistike nga Iraku (sq) • Skuadrat futbollistike nga Irani (sq) • Skuadrat futbollistike nga Irlanda e Veriut (sq) • Skuadrat futbollistike nga Ishujt Faroe (sq) • Skuadrat futbollistike nga Islanda (sq) • Skuadrat futbollistike nga Italia (sq) • Skuadrat futbollistike nga Izraeli (sq) • Skuadrat futbollistike nga Japonia (sq) • Skuadrat futbollistike nga Kameruni (sq) • Skuadrat futbollistike nga Kanada (sq) • Skuadrat futbollistike nga Kazakistani (sq) • Skuadrat futbollistike nga Kili (sq) • Skuadrat futbollistike nga Kina (sq) • Skuadrat futbollistike nga Kirgistani (sq) • Skuadrat futbollistike nga Kolumbia (sq) • Skuadrat futbollistike nga Kongo (sq) • Skuadrat futbollistike nga Korea Jugore (sq) • Skuadrat futbollistike nga Korea e Veriut (sq) • Skuadrat futbollistike nga Kosova (sq) • Skuadrat futbollistike nga Kosta Rika (sq) • Skuadrat futbollistike nga Kroacia (sq) • Skuadrat futbollistike nga Kuba (sq) • Skuadrat futbollistike nga Kuvajti (sq) • Skuadrat futbollistike nga Letonia (sq) • Skuadrat futbollistike nga Liberia (sq) • Skuadrat futbollistike nga Libia (sq) • Skuadrat futbollistike nga Lihtenshtajni (sq) • Skuadrat futbollistike nga Lituania (sq) • Skuadrat futbollistike nga Luksemburgu (sq) • Skuadrat futbollistike nga Mali (sq) • Skuadrat futbollistike nga Mali i Zi (sq) • Skuadrat futbollistike nga Malta (sq) • Skuadrat futbollistike nga Maqedonia (sq) • Skuadrat futbollistike nga Maroku (sq) • Skuadrat futbollistike nga Meksika (sq) • Skuadrat futbollistike nga Moldavia (sq) • Skuadrat futbollistike nga Monako (sq) • Skuadrat futbollistike nga Mongolia (sq) • Skuadrat futbollistike nga Mozambiku (sq) • Skuadrat futbollistike nga Nikaragua (sq) • Skuadrat futbollistike nga Norvegjia (sq) • Skuadrat futbollistike nga Omani (sq) • Skuadrat futbollistike nga Panama (sq) • Skuadrat futbollistike nga Polonia (sq) • Skuadrat futbollistike nga Portugalia (sq) • Skuadrat futbollistike nga Qipro (sq) • Skuadrat futbollistike nga Republika Domenikane (sq) • Skuadrat futbollistike nga Republika e Irlandës (sq) • Skuadrat futbollistike nga Republika Çeke (sq) • Skuadrat futbollistike nga Rumania (sq) • Skuadrat futbollistike nga Rusia (sq) • Skuadrat futbollistike nga San Marino (sq) • Skuadrat futbollistike nga Santa Lucia (sq) • Skuadrat futbollistike nga Senegali (sq) • Skuadrat futbollistike nga Serbia (sq) • Skuadrat futbollistike nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës (sq) • Skuadrat futbollistike nga Siera Leone (sq) • Skuadrat futbollistike nga Siria (sq) • Skuadrat futbollistike nga Skocia (sq) • Skuadrat futbollistike nga Sllovakia (sq) • Skuadrat futbollistike nga Sllovenia (sq) • Skuadrat futbollistike nga Spanja (sq) • Skuadrat futbollistike nga Sudani (sq) • Skuadrat futbollistike nga Suedia (sq) • Skuadrat futbollistike nga Tailanda (sq) • Skuadrat futbollistike nga Taxhikistani (sq) • Skuadrat futbollistike nga Togo (sq) • Skuadrat futbollistike nga Trinidad dhe Tobago (sq) • Skuadrat futbollistike nga Tunizi (sq) • Skuadrat futbollistike nga Turkmenistani (sq) • Skuadrat futbollistike nga Turqia (sq) • Skuadrat futbollistike nga Uganda (sq) • Skuadrat futbollistike nga Ukraina (sq) • Skuadrat futbollistike nga Uruguai (sq) • Skuadrat futbollistike nga Uzbekistani (sq) • Skuadrat futbollistike nga Vietnami (sq) • Skuadrat futbollistike nga Xhamajka (sq) • Skuadrat futbollistike nga Zambia (sq) • Skuadrat futbollistike nga Zimbabveja (sq) • Skuadrat futbollistike nga Zvicra (sq)