Isothrix bistriata

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Isothrix bistriata
Біологічна класифікація редагувати
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Хордові (Chordata)
Клада: Синапсиди (Synapsida)
Клас: Ссавці (Mammalia)
Ряд: Мишоподібні (Rodentia)
Родина: Щетинцеві (Echimyidae)
Підродина: Echimyinae
Триба: Echimyini
Рід: Isothrix
Вид:
I. bistriata
Біноміальна назва
Isothrix bistriata

Isothrix bistriata (жовтий пухнастохвостий щур[1]) — вид гризунів родини щетинцевих, широко розповсюджений у Західній Амазонії, у наступних країнах: Болівія, Бразилія, Колумбія, Перу.

Етимологія[ред. | ред. код]

грец. Isos — "рівний"; грец. thrix родовий відмінок від trikhos "волосся", отже, Isothrix — "рівне волосся". лат. Bi — два;, лат. stria — поспіль, підряд; лат. atus — суфікс, що має значення "забезпечений"; отже, Bistriata — "з двома смугами". Вид має дві чорні смуги на голові.

Морфологія[ред. | ред. код]

Морфометрія. Довжина голови й тіла: 220—275, довжина хвоста: 242—300, довжина задньої лапи: 47—50, довжина вуха: 16—22 мм, вага: 320—570 грам.

Опис. Це найбільший вид в роді Isothrix. Обличчя червоне, вуха короткі, очі великі. Вуса великі, сягають за плечі. Хутро м'яке, без жорстких шипів. Спинний колір варіюється від жовтого до сірого або оливково-коричневого, з домішками волосків чорного кольору. Передні кінцівки від жовтувато-сірого до коричневого кольору. Задні кінцівки тьмяно-коричневого кольору. Колір черева блідо-жовтий. Хвіст вкритий волоссям по всій його довжині і значно довший, ніж голова й тіла. Колір змінюється від сіро-коричневого при основі хвоста до жовто-коричневого на кінчику.

Поведінка[ред. | ред. код]

Ведуть нічний і деревний спосіб життя. Можуть бути поодинокими або утворювати невеликі групи від одного до трьох особин. Харчується плодами і насінням. Протягом дня знаходять притулок у порожнинах дерев. Самиці народжують одного — двох дитинчат в будь-який час року. Мабуть, воліє проживати в затоплених лісах, де займає верхні частини дерев.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Українська назва є транскрибуванням та/або перекладом латинської назви авторами статті і в авторитетних україномовних джерелах не знайдена.

Джерела[ред. | ред. код]

  • вебсайт МСОП
  • Вебсайт Еквадорського Папського Католицького Університету