Рейтинг кліків[ред. | ред. код]
Рейтинг кліків або Клікабельність (англ. Click-through rate, CTR) — відношення числа кліків на оголошення до числа його показів. Вимірюється у відсотках. Використовується для виміру ефективності онлайн-реклами для певного вебсайту чи email-кампаній.[1]
Формула розрахунку: CTR = (число кліків / число показів) х 100 %. Наприклад, якщо рекламне оголошення було показано 100 разів, а клікнули по ньому лише один раз, то показник CTR дорівнюватиме 1 %.[2]
Можна сказати, що це ККД (коефіцієнт корисної дії) оголошення, що визначає ефективність його роботи та ефективність рекламної кампанії загалом. Чим вищий CTR, тим точніше оголошення відповідає запиту і тим нижчою для рекламодавця буде ціна виходу на гарантовані покази.
Слід зазначити, що показник більший за 2 % вважається успішним, і загалом рекламну кампанію з таким показником можна вважати успішною.[3]
Найвищий CTR може забезпечити контекстна реклама в пошукових системах, коли оголошення рекламодавців відображаються залежно від пошукових запитів користувачів.
Великий вплив на CTR реклами мають її розмір, яскравість, контрастність і місце розташування на вебсторінці.
Проте потрібно мати на увазі, що для іміджевої реклами значення CTR набагато менш важливе, ніж кількість користувачів, які її побачать, і та увага, яку вони їй приділять.
- Google AdWords: Довідка. Google. Архів оригіналу за 10 квітня 2009. Процитовано 8 жовтня 2010.
- ↑ Dictionary. web.archive.org. 21 листопада 2012. Архів оригіналу за 21 листопада 2012. Процитовано 26 серпня 2022.
- ↑ Shimp, Terence A. (29 грудня 2008). Advertising Promotion and Other Aspects of Integrated Marketing Communications (англ.). Cengage Learning. ISBN 978-0-324-59360-0.
- ↑ Li, Hairong; Leckenby, John D. (2004). Internet Advertising Formats and Effectiveness (PDF). Center for Interactive Advertising. Процитовано 26 лютого 2010.
{{cite web}}
: Обслуговування CS1: Сторінки з параметром url-status, але без параметра archive-url (посилання)
Це незавершена стаття про Інтернет. Ви можете допомогти проєкту, виправивши або дописавши її. |
Це незавершена стаття з маркетингу. Ви можете допомогти проєкту, виправивши або дописавши її. |