From Wikipedia, the free encyclopedia
Football tournament season
The 1974–75 FA Trophy was the sixth season of the FA Trophy.
Preliminary round
Ties
Tie
|
Home Team
|
Score
|
Away Team
|
1
|
Atherstone Town
|
3-0
|
Enderby Town
|
2
|
Basingstoke Town
|
4-0
|
Waterlooville
|
3
|
Bilston
|
3-0
|
Warley County Borough
|
4
|
Blackpool Mechanics
|
2-1
|
Leyland Motors
|
5
|
Bridport
|
1-5
|
Taunton Town
|
6
|
Caernarfon Town
|
0-1
|
Rhyl
|
7
|
Cambridge City
|
1-1
|
Letchworth Town
|
8
|
Crook Town
|
0-1
|
Willington
|
9
|
Croydon
|
0-0
|
Redhill
|
10
|
Darlaston
|
1-2
|
Halesowen Town
|
11
|
Darwen
|
2-1
|
Skelmersdale United
|
12
|
Dawlish Town
|
2-1
|
Wadebridge Town
|
13
|
Deal Town
|
0-2
|
Ramsgate
|
14
|
Dorchester Town
|
0-0
|
Devizes Town
|
15
|
Durham City
|
5-0
|
Whitley Bay
|
16
|
Eastwood Town
|
0-1
|
Brereton Social
|
17
|
Edgware
|
2-2
|
Ware
|
18
|
Emley
|
2-0
|
Thackley
|
19
|
Erith & Belvedere
|
2-3
|
Tonbridge
|
20
|
Falmouth Town
|
5-0
|
Exmouth Town
|
21
|
Ferndale Athletic
|
2-1
|
Weston-super-Mare
|
22
|
Finchley
|
1-0
|
Wealdstone
|
23
|
Folkestone & Shepway
|
4-1
|
Faversham Town
|
24
|
Formby
|
2-2
|
St Helens Town
|
25
|
Frome Town
|
1-2
|
Witney Town
|
26
|
Glastonbury
|
1-3
|
Bridgwater Town
|
27
|
Goole Town
|
4-0
|
Yorkshire Amateur
|
28
|
Gornal Athletic
|
0-1
|
Dudley Town
|
29
|
Grays Athletic
|
0-1
|
Walthamstow Avenue
|
30
|
Great Harwood w/o-scr Ormskirk
|
|
|
31
|
Great Yarmouth Town
|
0-1
|
Stowmarket Town
|
32
|
Hallam
|
1-2
|
Worksop Town
|
33
|
Harlow Town
|
0-1
|
Enfield
|
34
|
Harrogate Town
|
1-0
|
Guiseley
|
35
|
Hayes
|
1-0
|
Wembley
|
36
|
Hertford Town
|
3-1
|
Clapton
|
37
|
Histon
|
3-1
|
Ely City
|
38
|
Hitchin Town
|
4-1
|
Rothwell Town
|
39
|
Horden Colliery Welfare
|
4-2
|
Ferndale Athletic
|
40
|
Horsham
|
1-2
|
Guildford & Dorking United
|
41
|
Hounslow
|
1-2
|
Wokingham Town
|
42
|
Hyde United
|
1-0
|
Horwich R M I
|
43
|
Kimberley Town
|
2-3
|
Arnold
|
44
|
Lancaster City
|
4-1
|
Fleetwood
|
45
|
Leek Town
|
0-7
|
Winsford United
|
46
|
Lewes
|
2-0
|
Crawley Town
|
47
|
Leytonstone
|
1-1
|
Leyton
|
48
|
Long Eaton United
|
1-1
|
Hednesford
|
49
|
Louth United
|
2-0
|
Wisbech Town
|
50
|
Lowestoft Town
|
0-2
|
Harwich & Parkeston
|
51
|
Maidenhead United
|
3-3
|
Kingstonian
|
52
|
Maidstone United
|
0-2
|
Gravesend & Northfleet
|
53
|
Mangotsfield United
|
3-6
|
Llanelli
|
54
|
Marine
|
4-2
|
Witton Albion
|
55
|
Metropolitan Police
|
2-1
|
Corinthian-Casuals
|
56
|
Moor Green
|
2-1
|
Brierley Hill Alliance
|
57
|
Netherfield
|
1-0
|
Accrington Stanley
|
58
|
New Mills
|
4-7
|
Nantwich Town
|
59
|
Oldbury United
|
1-3
|
Lye Town
|
60
|
Ossett Albion
|
1-1
|
Denaby United
|
61
|
Oswestry Town
|
1-0
|
Eastwood Hanley
|
62
|
Oxford City
|
4-0
|
Milton Keynes City
|
63
|
Penrith
|
2-1
|
Evenwood Town
|
64
|
Poole Town
|
2-1
|
Fareham Town
|
65
|
Portmadoc w/o-scr Connah's Quay Nomads
|
|
|
66
|
Prestwich Heys w/o-scr Ellemsere Port Town
|
|
|
67
|
Pwllhelli & District
|
0-2
|
Blaenau Ffestiniog
|
68
|
Radcliffe Borough
|
2-0
|
Clitheroe
|
69
|
Redditch United
|
2-1
|
Bedworth United
|
70
|
Retford Town
|
0-2
|
Heanor Town
|
71
|
Rossendale United
|
2-0
|
Nelson
|
72
|
Runcorn
|
1-0
|
New Brighton
|
73
|
Salisbury
|
0-0
|
Andover
|
74
|
Shildon
|
3-2
|
Whitby Town
|
75
|
Sittingbourne
|
1-1
|
Canterbury City
|
76
|
Skegness Town
|
2-0
|
March Town United
|
77
|
Soham Town Rangers
|
2-0
|
Gorleston
|
78
|
Southall
|
1-0
|
Ruislip Manor
|
79
|
Spalding United
|
2-1
|
Corby Town
|
80
|
St Albans City
|
1-1
|
Harrow Borough
|
81
|
St Blazey
|
2-3
|
Bideford
|
82
|
St Neots Town
|
0-1
|
Biggleswade Town
|
83
|
Staines Town
|
2-1
|
Hampton
|
84
|
Stalybridge Celtic
|
0-2
|
Droylsden
|
85
|
Stanley United scr-w/o Bishop Auckland
|
|
|
86
|
Stevenage Athletic
|
1-2
|
Dunstable
|
87
|
Stockton
|
1-4
|
South Bank
|
88
|
Sudbury Town
|
3-0
|
Potton United
|
89
|
Sutton Coldfield Town
|
2-3
|
A P Leamington
|
90
|
Sutton Town
|
0-1
|
Belper Town
|
91
|
Tilbury
|
1-1
|
Dagenham
|
92
|
Ton Pentre
|
0-3
|
Everwarm
|
93
|
Tooting & Mitcham United
|
5-1
|
Medway
|
94
|
Tow Law Town
|
5-2
|
Consett
|
95
|
Trowbridge Town
|
4-1
|
Gloucester City
|
96
|
Uxbridge
|
3-2
|
Chesham United
|
97
|
Wellingborough Town
|
0-1
|
Rushden Town
|
98
|
Welton Rovers
|
3-5
|
Cinderford Town
|
99
|
West Auckland Town
|
3-0
|
Bridlington Trinity
|
100
|
Whitstable Town
|
1-3
|
Sheppey United
|
101
|
Winterton Rangers
|
2-3
|
Hatfield Main
|
102
|
Woolley Miners Welfare
|
1-1
|
Frickley Colliery
|
Replays
Tie
|
Home Team
|
Score
|
Away Team
|
7
|
Letchworth Town
|
0-2
|
Cambridge City
|
9
|
Redhill
|
0-2
|
Croydon
|
14
|
Devizes Town
|
1-0
|
Dorchester Town
|
17
|
Ware
|
2-3
|
Edgware
|
24
|
St Helens Town
|
2-3
|
Formby
|
47
|
Leyton
|
0-3
|
Leytonstone
|
48
|
Hednesford
|
0-2
|
Long Eaton United
|
51
|
Kingstonian
|
1-0
|
Maidenhead United
|
60
|
Denaby United
|
0-5
|
Ossett Albion
|
73
|
Andover
|
2-2
|
Salisbury
|
75
|
Canterbury City
|
3-0
|
Sittingbourne
|
80
|
Harrow Borough
|
1-0
|
St Albans City
|
91
|
Dagenham
|
2-2
|
Tilbury
|
102
|
Frickley Colliery
|
1-2
|
Woolley Miners Welfare
|
2nd Replays
Tie
|
Home Team
|
Score
|
Away Team
|
73
|
Salisbury
|
2-0
|
Andover
|
91
|
Tilbury
|
2-4
|
Dagenham
|
First Qualifying Round
Ties
Tie
|
Home Team
|
Score
|
Away Team
|
1
|
Alton Town
|
1-3
|
Staines Town
|
2
|
Arnold
|
1-2
|
Spalding United
|
3
|
Ashton United
|
1-5
|
Leeds & Carnegie College
|
4
|
Atherstone Town
|
3-1
|
Lye Town
|
5
|
Barking
|
0-1
|
Leytonstone
|
6
|
Barnstaple Town
|
3-5
|
Taunton Town
|
7
|
Basingstoke Town
|
0-2
|
Devizes Town
|
8
|
Bethesda Athletic
|
2-2
|
Porthmadoc
|
9
|
Bideford
|
1-5
|
Falmouth Town
|
10
|
Biggleswade Town
|
1-0
|
Soham Town Rangers
|
11
|
Billingham Synthonia
|
1-2
|
Shildon
|
12
|
Bishop Auckland
|
3-1
|
Willington
|
13
|
Boldon Colliery Welfare
|
4-3
|
Annfield Plain
|
14
|
Boreham Wood
|
0-0
|
Harrow Borough
|
15
|
Boston
|
0-1
|
Heanor Town
|
16
|
Brereton Social
|
2-0
|
Belper Town
|
17
|
Cambridge City
|
4-0
|
Bury Town
|
18
|
Canterbury City
|
1-0
|
Bromley
|
19
|
Chippenham Town
|
2-1
|
Salisbury
|
20
|
Cinderford Town
|
0-1
|
Everwarm
|
21
|
Croydon
|
1-1
|
Metropolitan Police
|
22
|
Dagenham
|
3-0
|
Hayes
|
23
|
Darwen
|
1-1
|
Rossendale United
|
24
|
Dawlish Town
|
1-2
|
Bridgwater Town
|
25
|
Dudley Town
|
4-0
|
Halesowen Town
|
26
|
Durham City
|
2-2
|
Tow Law Town
|
27
|
Emley
|
2-3
|
Prestwich Heys
|
28
|
Feltham
|
0-6
|
Enfield
|
29
|
Ferndale Athletic
|
1-1
|
Cheltenham Town
|
30
|
Folkestone & Shepway
|
1-2
|
Tooting & Mitcham United
|
31
|
Formby
|
2-0
|
Netherfield
|
32
|
Great Harwood
|
4-3
|
Blackpool Mechanics
|
33
|
Guildford & Dorking United
|
0-0
|
Carshalton Athletic
|
34
|
Harrogate Town
|
1-1
|
Hyde United
|
35
|
Harwich & Parkeston
|
3-1
|
Histon
|
36
|
Hatfield Main
|
1-2
|
Goole Town
|
37
|
Hertford Town
|
1-2
|
Cheshunt
|
38
|
Kingstonian
|
0-1
|
Wokingham Town
|
39
|
Lancaster City
|
2-0
|
Bacup Borough
|
40
|
Lewes
|
0-2
|
Bognor Regis Town
|
41
|
Llanelli
|
0-0
|
Bath City
|
42
|
Long Eaton United
|
0-3
|
Alvechurch
|
43
|
Louth United
|
2-0
|
Woolley Miners Welfare
|
44
|
Moor Green
|
0-2
|
Bilston
|
45
|
Nantwich Town
|
0-5
|
Altrincham
|
46
|
Ossett Albion
|
1-2
|
Droylsdne
|
47
|
Oswestry Town
|
1-0
|
Marine
|
48
|
Oxford City
|
1-0
|
Uxbridge
|
49
|
Penrith
|
2-4
|
Horden Colliery Welfare
|
50
|
Redditch United
|
0-0
|
A P Leamington
|
51
|
Rhyl
|
4-3
|
Blaenau Ffestiniog
|
52
|
Runcorn
|
4-0
|
Congleton Town
|
53
|
Rushden Town
|
1-3
|
Sudbury Town
|
54
|
Sheppey United
|
2-2
|
Gravesend & Northfleet
|
55
|
Skegness Town
|
2-0
|
Alfreton Town
|
56
|
South Bank
|
3-0
|
West Auckland Town
|
57
|
Southall
|
0-1
|
Edgware
|
58
|
Stowmarket Town
|
0-0
|
Hitchin Town
|
59
|
Tonbridge
|
1-1
|
Ramsgate
|
60
|
Trowbridge Town
|
1-2
|
Poole Town
|
61
|
Walthamstow Avenue
|
2-0
|
Finchley
|
62
|
Winsford United
|
2-1
|
Radcliffe Borough
|
63
|
Witney Town
|
2-1
|
Dunstable
|
64
|
Worksop Town
|
8-0
|
Barton Town
|
Replays
Tie
|
Home Team
|
Score
|
Away Team
|
8
|
Portmadoc
|
0-2
|
Bethesda Athletic
|
14
|
Harrow Borough
|
1-1
|
Boreham Wood
|
21
|
Metropolitan Police
|
2-0
|
Croydon
|
23
|
Rossendale United
|
2-3
|
Darwen
|
26
|
Tow Law Town
|
2-1
|
Durham City
|
29
|
Cheltenham Town
|
4-0
|
Ferndale Athletic
|
33
|
Carshalton Athletic
|
2-1
|
Guildford & Dorking United
|
34
|
Hyde United
|
2-1
|
Harrogate Town
|
41
|
Bath City
|
3-0
|
Llanelli
|
50
|
A P Leamington
|
4-0
|
Redditch United
|
54
|
Gravesend & Northfleet
|
4-0
|
Sheppey United
|
58
|
Hitchin Town
|
5-0
|
Stowmarket Town
|
59
|
Ramsgate
|
3-4
|
Tonbridge
|
2nd Replay
Tie
|
Home Team
|
Score
|
Away Team
|
14
|
Boreham Wood
|
0-2
|
Harrow Borough
|
Second Qualifying Round
Ties
Tie
|
Home Team
|
Score
|
Away Team
|
1
|
A P Leamington
|
1-2
|
Brereton Social
|
2
|
Altrincham
|
0-0
|
Runcorn
|
3
|
Atherstone Town
|
6-0
|
Alvechurch
|
4
|
Bath City
|
2-1
|
Everwarm
|
5
|
Bilston
|
3-0
|
Dudley Town
|
6
|
Bishop Auckland
|
3-1
|
Tow Law Town
|
7
|
Bognor Regis Town
|
0-3
|
Dagenham
|
8
|
Bridgwater Town
|
0-1
|
Falmouth Town
|
9
|
Cambridge City
|
3-1
|
Edgware
|
10
|
Carshalton Athletic
|
0-0
|
Gravesend & Northfleet
|
11
|
Cheltenham Town
|
3-1
|
Chippenham Town
|
12
|
Cheshunt
|
1-1
|
Enfield
|
13
|
Darwen
|
1-4
|
Lancaster City
|
14
|
Droylsden
|
0-3
|
Hyde United
|
15
|
Goole Town
|
4-1
|
Skegness Town
|
16
|
Great Harwood
|
2-0
|
Formby
|
17
|
Harwich & Parkeston
|
0-1
|
Hitchin Town
|
18
|
Leeds & Carnegie College
|
2-1
|
Prestwich Heys
|
19
|
Louth United
|
2-2
|
Heanor Town
|
20
|
Metropolitan Police
|
1-0
|
Leytonstone
|
21
|
Oxford City
|
0-1
|
Devizes Town
|
22
|
Rhyl
|
1-1
|
Bethesda Athletic
|
23
|
Shildon
|
3-2
|
Boldon Colliery Welfare
|
24
|
South Bank
|
3-0
|
Horden Colliery Welfare
|
25
|
Staines Town
|
2-2
|
Harrow Borough
|
26
|
Sudbury Town
|
0-0
|
Biggleswade Town
|
27
|
Taunton Town
|
1-2
|
Poole Town
|
28
|
Tonbridge
|
0-1
|
Canterbury City
|
29
|
Walthamstow Avenue
|
1-2
|
Tooting & Mitcham United
|
30
|
Winsford United
|
2-1
|
Oswestry Town
|
31
|
Witney Town
|
2-1
|
Wokingham Town
|
32
|
Worksop Town
|
3-2
|
Spalding United
|
Replays
Tie
|
Home Team
|
Score
|
Away Team
|
2
|
Runcorn
|
0-0
|
Altrincham
|
10
|
Gravesend & Northfleet
|
2-0
|
Carshalton Athletic
|
12
|
Enfield
|
2-1
|
Cheshunt
|
19
|
Heanor Town
|
2-3
|
Louth United
|
22
|
Bethesda Athletic
|
3-0
|
Rhyl
|
25
|
Harrow Borough
|
0-3
|
Staines Town
|
26
|
Biggleswade Town
|
1-2
|
Sudbury Town
|
2nd Replay
Tie
|
Home Team
|
Score
|
Away Team
|
2
|
Altrincham
|
1-1
|
Runcorn
|
3rd Replay
Tie
|
Home Team
|
Score
|
Away Team
|
2
|
Altrincham
|
2-0
|
Runcorn
|
Third Qualifying Round
Ties
Tie
|
Home Team
|
Score
|
Away Team
|
1
|
Ashington
|
0-1
|
Blyth Spartans
|
2
|
Aveley
|
1-1
|
Bishop's Stortford
|
3
|
Bath City
|
3-4
|
Cheltenham Town
|
4
|
Bethesda Athletic
|
1-3
|
Northwich Victoria
|
5
|
Bilston
|
1-0
|
Devizes Town
|
6
|
Brereton Social
|
2-0
|
Louth United
|
7
|
Cambridge City
|
1-2
|
Hendon
|
8
|
Canterbury City
|
2-1
|
Metropolitan Police
|
9
|
Chorley
|
1-1
|
Altrincham
|
10
|
Dagenham
|
3-0
|
Slough Town
|
11
|
Gainsborough Trinity
|
1-1
|
Atherstone Town
|
12
|
Goole Town
|
5-0
|
Spennymoor United
|
13
|
Hitchin Town
|
1-0
|
Barnet
|
14
|
Hyde United
|
1-4
|
Mossley
|
15
|
Ilford
|
3-0
|
Wycombe Wanderers
|
16
|
Kidderminster Harriers
|
3-4
|
Highgate United
|
17
|
King's Lynn
|
2-1
|
Nuneaton Borough
|
18
|
Lancaster City
|
1-0
|
Shildon
|
19
|
Leatherhead
|
4-1
|
Gravesend & Northfleet
|
20
|
Margate
|
4-1
|
Dulwich Hamlet
|
21
|
Mexborough Town
|
3-3
|
Burton Albion
|
22
|
Minehead
|
1-2
|
Yeovil Town
|
23
|
North Shields
|
0-1
|
Bishop Auckland
|
24
|
Poole Town
|
3-2
|
Falmouth Town
|
25
|
South Bank
|
2-0
|
Leeds & Carnegie College
|
26
|
Sudbury Town
|
2-2
|
Enfield
|
27
|
Sutton Town
|
3-0
|
Woking
|
28
|
Tamworth
|
0-1
|
Matlock Town
|
29
|
Tooting & Mitcham United
|
3-0
|
Walton & Hersham
|
30
|
Winsford United
|
5-2
|
Great Harwood
|
31
|
Witney Town
|
4-1
|
Staines Town
|
32
|
Worksop Town
|
4-1
|
Ilkeston Town
|
Replays
Tie
|
Home Team
|
Score
|
Away Team
|
2
|
Bishop's Stortford
|
0-0
|
Aveley
|
9
|
Altrincham
|
5-1
|
Chorley
|
11
|
Atherstone Town
|
1-1
|
Gainsborough Trinity
|
21
|
Burton Albion
|
3-0
|
Mexborough Town
|
26
|
Enfield
|
5-0
|
Sudbury Town
|
2nd Replay
Tie
|
Home Team
|
Score
|
Away Team
|
2
|
Aveley
|
1-4
|
Bishop's Stortford
|
11
|
Gainsborough Trinity
|
1-4
|
Atherstone Town
|
1st round
Ties
Tie
|
Home Team
|
Score
|
Away Team
|
1
|
Atherstone Town
|
1-1
|
Burton Albion
|
2
|
Banbury United
|
1-1
|
Enfield
|
3
|
Barrow
|
0-2
|
Lancaster City
|
4
|
Bexley United
|
2-2
|
Ashford Town
|
5
|
Bishop Auckland
|
0-1
|
Morecambe
|
6
|
Burscough
|
1-1
|
Bangor City
|
7
|
Buxton
|
0-0
|
Boston United
|
8
|
Canterbury Town
|
3-0
|
Yeovil Town
|
9
|
Chelmsford City
|
2-3
|
Ilford
|
10
|
Cheltenham Town
|
7-1
|
Bromsgrove Rovers
|
11
|
Dover
|
2-1
|
Dartford
|
12
|
Goole Town
|
3-0
|
Brereton Social
|
13
|
Grantham
|
1-1
|
Worksop Town
|
14
|
Hendon
|
2-2
|
Hillingdon Borough
|
15
|
Highgate United
|
2-0
|
Worcester City
|
16
|
Hitchin Town
|
1-1
|
Bedford Town
|
17
|
Leatherhead
|
5-1
|
Hastings United
|
18
|
Macclesfield Town
|
1-3
|
Mossley
|
19
|
Matlock Town
|
3-0
|
King's Lynn
|
20
|
Merthyr Tydfil
|
0-3
|
Kettering Town
|
21
|
Northwich Victoria
|
3-0
|
Winsford United
|
22
|
Poole Town
|
1-5
|
Margate
|
23
|
Romford
|
1-0
|
Bishop's Stortford
|
24
|
Sandbach Ramblers
|
1-2
|
South Liverpool
|
25
|
Scarborough
|
4-0
|
Gateshead United
|
26
|
South Bank
|
2-1
|
Blyth Spartans
|
27
|
Stafford Rangers
|
0-1
|
Bilston
|
28
|
Stourbridge
|
2-2
|
Telford United
|
29
|
Weymouth
|
2-1
|
Tooting & Mitcham United
|
30
|
Wigan Athletic
|
3-1
|
Altrincham
|
31
|
Wimbledon
|
3-1
|
Sutton United
|
32
|
Witney Town
|
2-2
|
Dagenham
|
Replays
Tie
|
Home Team
|
Score
|
Away Team
|
1
|
Burton Albion
|
4-2
|
Atherstone Town
|
2
|
Enfield
|
1-1
|
Banbury United
|
4
|
Ashford Town
|
2-1
|
Bexley United
|
6
|
Bangor City
|
1-2
|
Burscough
|
7
|
Boston United
|
4-1
|
Buxton
|
13
|
Worksop Town
|
2-3
|
Grantham
|
14
|
Hillingdon Borough
|
3-1
|
Hendon
|
16
|
Bedford Town
|
3-1
|
Hitchin Town
|
28
|
Telford United
|
4-0
|
Stourbridge
|
32
|
Dagenham
|
3-0
|
Witney Town
|
2nd Replay
Tie
|
Home Team
|
Score
|
Away Team
|
2
|
Banbury United
|
0-4
|
Enfield
|
|
at Chesham United FC
|
|
|
2nd Round
Ties
Tie
|
Home Team
|
Score
|
Away Team
|
1
|
Ashford Town
|
1-1
|
Bedford Town
|
2
|
Bilston
|
1-3
|
Mossley
|
3
|
Boston United
|
1-1
|
Scarborough
|
4
|
Burscough
|
1-1
|
Matlock Town
|
5
|
Burton Albion
|
1-0
|
South Bank
|
6
|
Dagenham
|
1-1
|
Canterbury City
|
7
|
Enfield
|
2-1
|
Dover
|
8
|
Goole Town
|
1-1
|
South Liverpool
|
9
|
Grantham
|
0-0
|
Lancaster City
|
10
|
Hillingdon Borough
|
0-1
|
Highgate United
|
11
|
Ilford
|
1-0
|
Margate
|
12
|
Morecambe
|
2-3
|
Telford United
|
13
|
Northwich Victoria
|
2-4
|
Wigan Athletic
|
14
|
Romford
|
4-1
|
Cheltenham Town
|
15
|
Weymouth
|
2-0
|
Leatherhead
|
16
|
Wimbledon
|
1-0
|
Kettering Town
|
Replays
Tie
|
Home Team
|
Score
|
Away Team
|
1
|
Bedford Town
|
4-3
|
Ashford Town
|
3
|
Scarborough
|
1-0
|
Boston United
|
4
|
Matlock Town
|
3-1
|
Burscough
|
6
|
Canterbury City
|
0-2
|
Dagenham
|
8
|
South Liverpool
|
0-4
|
Goole Town
|
9
|
Lancaster City
|
1-0
|
Grantham
|
3rd Round
Ties
Tie
|
Home Team
|
Score
|
Away Team
|
1
|
Burton Albion
|
2-1
|
Mossley
|
2
|
Dagenham
|
1-0
|
Weymouth
|
3
|
Goole Town
|
2-1
|
Romford
|
4
|
Highgate United
|
1-2
|
Bedford Town
|
5
|
Lancaster City
|
0-2
|
Wigan Athletic
|
6
|
Matlock Town
|
1-1
|
Ilford
|
7
|
Scarborough
|
2-1
|
Enfield
|
8
|
Wimbledon
|
4-1
|
Telford United
|
Replay
Tie
|
Home Team
|
Score
|
Away Team
|
6
|
Ilford
|
0-1
|
Matlock Town
|
4th Round
Ties
Tie
|
Home Team
|
Score
|
Away Team
|
1
|
Dagenham
|
1-3
|
Burton Albion
|
2
|
Goole Town
|
0-1
|
Matlock Town
|
3
|
Scarborough
|
1-0
|
Wimbledon
|
4
|
Wigan Athletic
|
0-1
|
Bedford Town
|
Semi finals
First leg
Tie
|
Home Team
|
Score
|
Away Team
|
1
|
Matlock Town
|
0-1
|
Burton Albion
|
2
|
Scarborough
|
3-1
|
Bedford Town
|
Second leg
Tie
|
Home Team
|
Score
|
Away Team
|
Aggregate
|
1
|
Burton Albion
|
0-2
|
Matlock Town
|
1-2
|
2
|
Bedford Town
|
1-3
|
Scarborough
|
2-6
|
Final
Home Team
|
Score
|
Away Team
|
Matlock Town
|
4-0
|
Scarborough
|
References
General
Specific